24 Oca 2009

bunun bennen ne alakhası varr

Bazı arkadaşlarım var.Ne zaman fırsatını bulsalar havalarını atıyorlar.Ya bana niye hava atasın ki?Yani ben bu hayatta çok şeyleri başarmış iddalı bi insan mıyım?Benim sana karşı bi üstünlük tasladığım mı var?Yani bana gelip "şunu yaptım, bunu yaptım, şunu başardım,şöyle güzel böyle güzel,bildiğin gibi değil,daha da iyisini yapardım aslında da havamda değildim hehehe..." demenin ne alemi var.
Hayır okuyucu biri gelip bana böyle hava attığında kıskanmıyorum inan ki..Ama üzülüyorum,karşımdakinin samimiyetini sorguluyorum,O'na karşı yeterince samimi davranamadım mı yoksa ben de zamanında hava mı attım yanlışlıkkla? diye düşünüyorum.İnsanlara olan umudum daha da azalıyor.
Bence bu hava atma işi özgüven eksikliğinden kaynaklanıyor.Kendi ezikliğini örtme çabası.Kendini kendine kanıtlamaya çalışma.
yapma canım yapma arkadaşım...

3 yorum:

alpernatif dedi ki...

İmbirimiz kızmış ki kötü kızmış ?
takmaaaaa !

Adsız dedi ki...

zaten sen sonunda nedenini açıklamışsın buna benzer bişi bende düşündüm asabım bozuldu bi ara yazıcam bu konuyla ilgili bi yazı .. öperim seni

asinehrii.blogcu.com

caglar dedi ki...

valla bence sunturlu bir küfür etmek lazım aslında böyle durumlarda ama, artık sallamamayı öğrendim ben. öneririm. hani vız gelir tırıs gider havaları...